Aktualności

Aktualności
07 July 2018
caravana

18/08 – Caravana Banda/ Festival “Kolory Polski” Filharmonii Łódzkiej / Wolbórz

CARAVANA BANDA /19.00

Zespół w składzie: Magda Navarrete – wokal/taniec, Tomas Prusa – saksofon/wokal/aranżacje, Andrzej Lewocki – gitara/oud/cajón, Jiří Genrt – tuba, Jakub Masek – eufonium, Václav Kalenda – trąbka, Mateusz Sieradzan – tapan/cajón/darabuka

W programie koncertu: „Caravana Song”, „Que me quieras”, „Malagueña de Barxeta”, „Ajde Jano”, „U juziurecka u bystry wody”, „Zapateado Polaco”, „Porque se frotan las patitas”, „Konie wronie”, „El compromiso”, „Tabakiera”, „Prusa es mi nombre”, „Gypsy Stranger”, „Amor y oro”

Muzyka Caravana Banda to połączenie różnych tradycji i stylów muzycznych z kilku zakątków świata: sztuka bałkańska spotyka się tu z piosenkami kurpiowskimi, flamenco i folklorem cygańskim, a uważny słuchacz wyłowi też tradycyjne melodie z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii i Portugalii. Tę wyjątkową mieszankę serwuje polsko-czeski zespół założony przez Tomasa Prusa – jednego z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava, i Magdę Navarrete – znaną w Polsce i Ameryce Południowej wokalistkę oraz tancerkę. Od ponad trzech lat grupa podbija serca słuchaczy w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i Polsce, a od niedawna także w Brazylii. Gwiazda zespołu, Magda Navarrete, to pełna gorącej energii wokalistka i tancerka, od lat działająca na rynku tzw. world music. Zapraszana jest do udziału w festiwalach i produkcjach muzycznych m.in. w Kolumbii, Wenezueli, Meksyku, Nowym Jorku, na Węgrzech, w Rumunii. Pisze teksty po hiszpańsku, tworzy latynoskie melodie, tańczy bolero i flamenco.

|
Nie oczekuję dziś nikogo // Magda Navarrete - Warszawski Lutosławski
  1. Nie oczekuję dziś nikogo // Magda Navarrete - Warszawski Lutosławski