Aktualności

Aktualności
20 November 2017
sefardi

23/11 godz. 19:00 NAVARRETE SEFARDI QUINTET/ Teatr Syrena/ Scena Mini

Muzyczna podróż to chyba najlepsze okreslenie samej artystki. Tym razem Magda Navarrete odslania kolejna muzyczna twarz i zabiera w kolejna “przejazdzke” gdzie w fascynujący sposób krzyżują się melodie pradawnego świata. Tam gdzie poczatek muzyki flamenco, tam gdzie zydowskie melodie wygnanych z Hiszpanii ludzi plotly sie z arabskimi wplywami. Tak powstal jezyk Ladino, dzisiaj juz prawie nieuzywany; i tak powstala muzyka Zydow Sefardyjskich. Nowy projekt wokalistki Magdy Navarrete stworzony na potrzeby festiwalu Tygiel Kultur – World Orchestra Grzecha Piotrowskiego.

Podczas koncertu usłyszymy piesni i piosenki, które Magda zaśpiewa w języku ladino, hebrajskim, jidisz i arabskim. Nie może zabraknąć również pieśni sefardyjskich, które wciąż pachną starą Hiszpanią, a zaśpiewane w „Ladino” tworzą unikalny klimat, który polska publiczność może kojarzyć z twórczości chociażby Yasminy Levy czy Mor Karbasi.
Mozna to nazwac wieczorem orientalnych melodii, ale mozna tez nazwac wieczorem muzyki zydowskiej i calego jej niesamowitego i barwnego wachlarza.

Wybitni, wysmakowani muzycy – kazdy z nich z niezwyklym uchem i wyczuciem.
No sie zadzieje muzycznie na MINI SCENIE!

Magda Navarrete-śpiew, taniec
Grzech Piotrowski – sax
Maciej Szczyciński – kontrabas
Marek Fedor – instr. perkusyjne
Andrzej Lewocki – gitara flamenco
Mateusz Pliniewicz – skrzypce

|
Nie oczekuję dziś nikogo // Magda Navarrete - Warszawski Lutosławski
  1. Nie oczekuję dziś nikogo // Magda Navarrete - Warszawski Lutosławski