CARAVANA BANDA

caravana-main

★★CARAVANA BANDA★★
Spektakularna mieszanka muzyki bałkańskiej i flamenco
www.caravanabanda.com

Caravana Banda to nie tylko chłopaki z trabami, o nie!
To jedna dziewczyna i chłopaki z wielkimi trąbami, gitarą i perkusją oraz niecodzienną ideą muzyczną. W lutym na rynku będzie dostępna pierwsza płyta zespołu – “Mezihra”.

mezihra

Taniec i głos flamenco Magdy Navarrete, czeska Orkiestra Dęta, międzynarodowy skład wybitnych muzyków.
Niesamowita energia i kunszt muzyczny.

Powalająca mieszanka hiszpańskiej, bałkańskiej i gypsy jazzowej nuty! Zespół łączy w sobie musicalowy rozmach z niemal “uliczną” energią. Od ponad dwóch lat zespół podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii – producentem zespołu został sam Ale Siqueira – 5-krotny zdobywca grammy latino. Zespół w tym roku jedzie koncertować i kończyć płytę do Brazylii. Absolutna petarda energetyczna, ale też dużo wyczucia i talentu muzycznego.

Najwazniejsze Festiwale muzyczne:
DUBLIN FRINGE FESTIVAL, GREEN FESTIVAL, GOULASH DISKO, BALKAN BASHAVEL, MAGIC MALBORK, STREETS OF SPAIN, REGENSBURG MUSIC FESTIVAL, MUZYKA SWIATA – SWIAT MUZYKI/ KUTNO, CZANTORIA GORA KOLOROW/ USTRON, FESTIVAL DES MUNDS/ MAROKO i wiele, wiele innych…

Najpierw czuć energię zespołu, potem słychać melodie z bardzo starego świata: rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów, rytmu flamenco. Potem energia wije się i łączy z pełnymi przejmujących tekstów i melodii piosenkami, które ten polsko – czeski zespół pisze i wciąż tworzy i komponuje. Caravana Banda to nie tylko chłopaki z trąbami, o nie! To jedna dziewczyna i chłopaki z wielkimi trąbami, gitarą i perkusją oraz niecodzienną ideą muzyczną.

Zespół założony przez Tomasa Prusa – jednego z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava i Magdę Navarrete – znaną w Polsce i Am. Płd. wokalsitkę i tancerkę. Od ponad dwóch lat zespół podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii. To orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków. Piosenki zespołu są zarówno genialne instrumentalnie, chwytliwe i oryginalnie zaaranżowane. Zespół czerpie ze swoich korzeni odtwarzając niektóre z kurpiowskich melodii, ale także czeskich Moraw. Pojawiają się tam melodie z Rumunii, Albanii, Serbii i  Hiszpanii.

No i głos oraz taniec Magdy Navarrete. Z jednej strony śpiewa aksamitne bolera, z drugiej przeszywające nuty &amenco, wydobywa z siebie wiele różnych głosów. Żongluje rytmami, stylami, melodiami, ale ciągle pozostaje wierna swej pasji do muzyki świata. Potrafi trafić na tony niskie i wysokie, nucić przestrzeń między nimi, by za chwilę zaatakować dźwięki z całym swym temperamentem i energią. Cały koncert jest energetycznym i szalonym spektaklem muzycznym.

Skład zespołu:

Magda Navarrete – vocal, taniec
Tomas Prusa – aranżacje, sax, vocals
Andrzej Lewocki – gitara, cajon, oud
Vaclav Kalenda – trąbka
Jakub Masek – euphonium
Jiri Genrt – tuba
Mateusz Sieradzan – tapan, cajón

www.caravanabanda.com

 https://www.youtube.com/watch?v=NefYOjwPWEE

oferta-koncertowa-1

Nie oczekuję dziś nikogo // Magda Navarrete - Warszawski Lutosławski
  1. Nie oczekuję dziś nikogo // Magda Navarrete - Warszawski Lutosławski